Maciej Siejka - szef i ojciec

Co Ciebie czeka na moim blogu?

Oto 7 wartości, które dla Ciebie przygotowałem!

Możliwe, że zastanawiasz się, co dokładnie oferuje Ci ten zakątek internetu. A może już odwiedziłeś moją stronę kilka razy i jesteś ciekaw, jakie treści będę publikował w najbliższym czasie? Oto krótki przewodnik po tym, co dla Ciebie przygotowałem:

1. Ekspertyza w prowadzeniu firmy

Znajdziesz tutaj mnóstwo wiedzy i praktycznych porad na temat zarządzania firmą. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z biznesem, czy prowadzisz firmę od lat, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

2. Sekrety skutecznego rodzicielstwa

Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Dzielę się z Tobą moimi doświadczeniami, błędami i sukcesami, by pomóc Ci stać się jeszcze lepszym rodzicem dla swoich pociech.

3. Liderstwo w praktyce

Dowiesz się, jak być lepszym szefem i liderem w swojej firmie. Jak zyskać zaufanie pracowników, inspirować ich i prowadzić do wspólnych sukcesów.

4. Work-life balance dla przedsiębiorcy

Jak pogodzić życie zawodowe z rodzinnym? Jak znaleźć czas dla siebie, dla bliskich i dla firmy? Podpowiem Ci, jak radzić sobie z codziennymi wyzwaniami i cieszyć się równowagą w życiu.

5. Skuteczność w biznesie

Zaprezentuję Ci sprawdzone metody i narzędzia, które pomogą Ci stać się bardziej efektywnym przedsiębiorcą. Dzięki nim osiągniesz lepsze rezultaty w krótszym czasie.

6. Twoja droga do rozwoju osobistego

Chcę podzielić się z Tobą technikami i strategiami, które pomogły mi w moim rozwoju osobistym. Są to sprawdzone metody, które przyniosą Ci realne korzyści.

7. Wiedza od praktyka

Inwestowałem setki tysięcy PLN w mentorów, szkolenia i kursy. Teraz chcę przekazać Ci tę wiedzę w skondensowanej formie, byś mógł skorzystać z moich doświadczeń i oszczędzić swój czas i pieniądze.

Maciej Siejka - szef i ojciec

Czas się poznać!

Cześć, nazywam się Maciek Siejka i jestem przedsiębiorcą. Jestem tutaj, bo chcę podzielić się z Tobą swoimi doświadczeniami zarówno w obszarze tworzenia firmy, jak również z zakresu życia rodzinnego, rozwoju osobistego oraz… łączenia tych wszystkich sfer. Od razu zaznaczam, że nie jestem coachem ani trenerem biznesowym. Nie znajdziesz tutaj akademickiej wiedzy, ale przeżycia, wnioski i wskazówki kogoś podobnego do Ciebie – przedsiębiorcy, ojca i zwykłego człowieka, który urodził się i wychował na warszawskiej Pradze.

Moja historia

Moja historia z przedsiębiorczością zaczęła się już w gimnazjum. Pamiętam, że miałem chyba 13 lat i marzyłem o posiadaniu własnej firmy informatycznej. Urodziłem się 1986 roku. Należałem do eksperymentalnego, pierwszego rocznika przystępującego do tzw. „nowej matury”. Jednak to nie ten test okazał się dla mnie przełomowy. Moi rodzice rozwiedli się, gdy byłem mały, ale podeszli do tego tematu niezwykle dojrzale. Otoczyli mnie i mojego brata wielką miłością. Wiem, że zrobiliby dla nas wszystko. To wydarzenie pomogło mi zrozumieć, jak ważną wartością w życiu jest rodzina. Obiecałem sobie, że gdy dorosnę, będę mieć dużą, wspaniałą rodzinę. I chyba udało mi się ten cel osiągnąć 😊.
Ale o tym za chwilę.

Maciej Siejka - szef i ojciec

Lata studenckie i pierwsza praca

Lata studenckie

Gdy miałem 18 lat, zacząłem sprzedawać różne produkty w raczkującym dopiero serwisie Allegro. Zobaczyłem wtedy, jak wielki potencjał tkwi w branży e-commerce. Jednak jakoś tak się złożyło, że w wieku 21 lat zająłem się sprzedażą bezpośrednią produktów finansowych. Mimo ogromnej determinacji i naprawdę ciężkiej pracy, przez kilka miesięcy zarobiłem dokładnie… 0 zł. Czy traktuję ten etap jako zmarnowany czas? Nigdy w życiu! Rozwinąłem umiejętności sprzedażowe i zrozumiałem, jak ważny jest rozwój osobisty. Równie (bez)cenne okazały się studia na kierunku „Zarządzanie biznesem”, czego na początku nie dostrzegałem. Dzisiaj widzę, jak bardzo wiedza zdobyta w trakcie studiów przydała mi się podczas tworzenia firmy. Pracę dyplomową poświęciłem budowaniu nowej marki na rynku wyposażenia łazienek. Był to pierwszy, a zarazem milowy krok do powstania firmy i brandu o międzynarodowym zasięgu.

Dlaczego akurat branża wnętrzarska?

Moja obecność w świecie designu i wyposażenia łazienek nie jest oczywiście przypadkowa… Gdy byliśmy z bratem mali, nasz ojciec – dyrektor sprzedaży i marketingu, zabierał nas w podróże po kraju i pokazywał różne, dość specyficzne z punktu widzenia dziecka, miejsca. Odwiedzaliśmy m.in. fabryki produkujące wyroby ceramiczne, akrylowe i szklane oraz partnerów handlowych. Ojciec był prawdziwym sprzedawcą. Sprzedaż miał we krwi. Jak nikt potrafił budować relacje. Kierował się zasadą, że słowa są ważniejsze od pieniędzy. I za to ludzie go szanowali. W 2010 roku ojciec odszedł z polskiej korporacji i zaczął działać już w pełni na własny rachunek. Wcześniej przez 5 lat próbował rozwijać swój biznes. Jednak mając 50 lat, trudno było mu się odnaleźć w nowej, niezbyt przyjaznej dla przedsiębiorców rzeczywistości. Ale tata był wojownikiem. „Jedyne”, czego mu brakowało, to umiejętności pracy nad biznesem. Bo pracę w tym biznesie miał w małym palcu. Piętrzące się trudności z pewnością nie pozostały obojętne dla zdrowia ojca, który pochłonięty pracą i problemami, całkowicie zapomniał o sobie. Jaki był finał tej smutnej historii, możesz się domyślić. Czy było warto? To pytanie pozostawiam otwartym.

Dlaczego branża wnętrzarska

Trudny czas, który uczynił mnie lepszym

Trudny czas

Miałem 24 lata, a mój młodszy brat 21, gdy w 2010 roku pojawił się temat sukcesji i pytanie, co zamierzamy zrobić. Podjęliśmy wyzwanie. Przejęliśmy firmę i zaczęliśmy robić to samo, co ojciec. Jak się domyślasz, nie było łatwo przetrwać, zwłaszcza pierwszego roku. Potem, zamiast ciągnąć na siłę coś, czego nie czuliśmy, zmieniliśmy kierunek działania. Zaczęliśmy tworzyć firmę po swojemu, na własnych zasadach, od podstaw. Tak narodził się projekt Massi. Zaczęło się od idei szczegółowo opisanej w mojej pracy magisterskiej. Konsekwentny rozwój pomysłu doprowadził do powstania firmy i marki Massi. Historię Massi możesz poznać na stronie www.massi.pl oraz w innym artykule. Tutaj tylko krótko opowiem Ci o tym, czym w Massi, wraz z całym zespołem, zajmujemy się na co dzień.

Ułatwiamy tworzenie łazienek

Misją Massi jest ułatwianie tworzenia łazienek, w których ludzie tacy jak Ty i ja, mogą poczuć się sobą. Jako producent oferujemy gotowe, skompletowane zestawy dla singli, rodzin, par czy seniorów. Dostarczamy ceramikę sanitarną, wanny akrylowe, prysznice, meble łazienkowe, armaturę i wiele innych grup produktowych. Obecnie dystrybucja produktów Massi odbywa się wielokanałowo. Prowadzimy zarówno sprzedaż internetową, jak i tradycyjną w całej Polsce. W ostatnim czasie intensywnie pracowaliśmy nad rozwojem eksportu. W efekcie udało się otworzyć ekspozycję w takich krajach, jak Litwa, Czechy, Kazachstan, Kirgistan i Kaliningrad. Jeśli zainteresował Cię ten temat, zapraszam Cię na stronę www.massi.pl. Dalej chcę skupić się już tylko na doświadczeniach.

Ułatwiamy tworzenie łazienek Massi

Kim jestem dzisiaj?

maciej-siejka-rodzina-13

Przede wszystkim osobą, która codziennie stawia przed sobą nowe wyzwania i posiada mocny system wartości, zbudowany na bazie unikatowych doświadczeń. Prywatnie jestem ojcem trójki synów (obecnie chłopcy mają 8, 6 i 4 lata). Bardzo o nich dbam i staram się im przekazać maksimum wiedzy. Chcę też być dobrym mężem, bo wiem, jak ważny w życiu jest spokój. Troszcząc się o żonę i dzieci, nie zapominam o sobie. Nie chcę popełnić takiego samego błędu, jak mój ojciec. Dbam o zdrowie, trenuję boks, podróżuję, realizuję małe marzenia, żyję pełnią życia. Czy jestem człowiekiem sukcesu? Nie wiem, ale sam siebie tak właśnie postrzegam. Robię to, co potrafię i daję z siebie wszystko. Pewnie, że popełniam błędy, ale i wyciągam wnioski. Staram się mądrze wykorzystać swój czas – każdy z nas ma go w takiej samej ilości.

Jeśli „czujesz” to, co chcę Ci powiedzieć, zaglądaj do mnie regularnie. I koniecznie zapisz się do newslettera. Będę dostarczać Ci wiedzę, która na pewno przyda Ci się w życiu osobistym, rodzinnym i biznesowym.

Powodzenia dla nas obu!
Maciek